„A Sólyom embere küldetése címmel” Cey-bert Róbert Gyula kötetének bemutatója.

2024. szeptember 26., csütörtök 17.0018.30
„A Sólyom embere küldetése címmel” Cey-bert Róbert Gyula   kötetének bemutatója.
előadás

A könyv egy különleges tanulási folyamat története a szabadság és halál útjának a jelentéséről.
A nyolcvanas években találkoztam a burmai őserdőkben egy aka nyipával, egy csodálatos látnokkal, aki tanítómesterem lett és megváltoztatta az életemet.
Amő táltosnak neveztem el, mert rendkívüli képességekkel rendelkezett; látott, látta az ember kisugárzását (auráját), átlátott a távoli hegyek túloldalára, az őserdők áthatolhatatlan területeire.
Sokat tanultam tőle
az Istennel és a titokzatos szellemi erőkkel való kapcsolat jelentőségéről,
az élet, a halál és a halál utáni élet folyamatos körforgásáról,
a lelki szabadság, az élet és a halál közti kapcsolatról.

Az első leckémet Amő táltossal való megismerkedésem első napján kaptam meg.
A táltos távoli őserdei falujába igyekeztünk eljutni, amikor csoportunkat egy rablóbanda megtámadta. Nyaktörő úton, mély szakadék peremén haladtunk, megszólaltak a gépfegyverek és kísérőink egymás után halálra sebzetten zuhantak a mély szakadékba. A csoport végén haladtunk, Amő táltos villámgyorsan lerántott a mélybe, zuhantunk a biztos halál felé.    Mielött azonban összezúztuk volna magunkat, zuhanásunkat lefékezte egy sűrű indával borított bokor és így félig-meddig csúszva érkeztünk a szakadék mélyén folyó sziklás patak medrébe.
„Ha fenn maradunk az ösvényen, biztos halál várt volna ránk. A szakadékba való zuhanással a szabadság és a halál jegyében szembe néztünk a halállal, az Ég Ura ezt értékelte és úgy döntött, hogy életben maradunk, mert feladatok várnak még ránk” – magyarázta a táltos.
Az események ezután felgyorsultak, állig felfegyverzett kormánycsapatok őserdőkbe menekült karenni falvak megsemmisítésére készültek. A szabadság és halál útján nem lehetett meghátrálni, fegyvert kellett ragadni és elfogadni a dzsungelháború halálos kihívását.
A halál mellettem járt, barátom lett, vigyázott rám, életben maradtam.
Később, amikor már jobban megismertem a szabadság és halál útja   tétjét, rá kellett jönnöm, hogy ezen az úton való járás a sólyom egyenesreptű szellemiségéhez, a lélek megnemesedéséhez vezet.

A legnagyobb elismerésnek tekintettem, amikor Amő táltos észrevette lelkemben a nagy változást. „A sólyom szellemisége tükröződik benned, a fény felé való törekvés, az egyenesreptűség jellemez, a Sólyom Embere vagy!”

A program a Civilelk a Mecsekért Mozgalom szervezésében valósul meg. Érd:   Dr. Vicze Csilla CMM   szóvivő   Tel:   30/3850953